T.C. Ekonomi Bakanlığı (%70) Destekli Kalite Yönetim Sistemi (KYYP – Kalite Yöneticisi Yetiştirme) Sertifika Programı (8 Gün)

Eğitim Başlangıcı: 1 Kasım 2014
Yer: İstanbul
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi Başlangıç
İleri
Orta
Kalite Yönetim Sistemleri 2.960,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

ky01

Kalite Yöneticisi Yetiştirme Programı; kariyer hayatında bir adım önde olmak isteyen ve halihazırda Kalite Yöneticisi olan profesyonellerin yanında, kariyerlerine Kalite Yöneticisi olarak devam etmek isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte dizayn edilmiştir.

4 modülden oluşan program; ilk olarak kuruluşların ve içinde faaliyet gösterdikleri pazarın dinamiklerinin katılımcılar tarafından anlaşılmasından başlayıp, kalite standartlarının hangi ortamda geliştiği ve gelecekte nereye gideceğine odaklanmaktadır.

İkinci modülden itibaren herhangi bir Kalite Yöneticisi`nin iş hayatında ihtiyaç duyduğu standar bilgisi, süreç yönetimi, sistem dokümantasyonu ve sistemin denetimi gibi becerilerin kendisine kazandırılmasını sağlamaktadır.

Üçüncü modül kuruluşlar içinde sürdürülen faaliyetlerin performansını izlemeyi ve bunlar aracılığı ile tepe yönetimin sağlıklı kararlar almasında rol olmayı hedeflemektedir.

Son olarak dördüncü modül aracılığı ile Kalite Yöneticisi`nin günlük kariyer hayatında olaylara analitik düşünce tarzı ile yaklaşmasını sağlamak hedeflenmektedir.

Eğitimin Amacı:

Kalite Yöneticisi Yetiştirme Programı sayesinde;

  • Vizyon sahibi,
  • Stratejik planlama yapabilen,
  • Süreç tasarlayabilen ve süreç el kitabı hazırlayabilen,
  • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Temel Şartlar ve İç Denetçi sertifikalarına sahip,
  • Talimatlar ve kalite el kitabı hazırlayabilen,
  • Sistem denetimi yapabilen,
  • Yalın üretim teknikleri ve 5S konusunda bilgi sahibi,
  • Kalite araç ve teknikleriyle ölçüm yapabilen,
  • Takım bazlı problem çözme sürecine hakim

Kalite Yöneticileri yetiştirilmektedir.

Eğitime ait videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

%70 Devlet Destekli Kalite Yöneticisi Yetiştirme Sertifika Programı – Mart/Nisan 2014

İçerik:

1. Modül: Büyük resmi görme, değişime öncülük etme ve yönetme

• Takımların oluşturulması ve oyunun kuralları
• Kalite ve standartların evrimi
• Toplam kalite yönetimi
• Stratejik planlama
• İdeal kalite yöneticisi
• Kalite yöneticisi ve liderlik

2. Modül: Standarta uygun dokümantasyon oluşturma ve uygulama

• Süreç bazlı sistem dizaynı Süreç El Kitabı hazırlama
• ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi
• Kalite el kitabı, organizasyon el kitabı, prosedür ve talimat hazırlama
• Günlük hayatı kolaylaştıran kayıt tutma becerisi

3. Modül: Ölçme, analiz ve yönetimi ikna, katılımı sağlama ve sürekli iyileştirme

• Kalite yönetim sisteminin denetimi
• Süreç performansının ölçüm ve analizi
• Kalite kayıtlarını şirket yönetimi için araç haline getirme
• Yalın üretim teknikleri ve 5S

4. Modül: Analitik düşünce ve problem çözme yeteneği

• Kalite araç ve teknikleri
• Problem çözme süreci (8D)
• Program özeti
• Eğitim Değerlendirmesi
• Sınav

Katılımcı Profili

Kuruluşlarında Kalite Departmanlarında görev yapan, kendini geliştirerek kuruluşuna katma değer sağlamayı amaçlayan Kalite Yöneticileri veya meslek hayatlarına kalite yöneticisi olarak devam etmek isteyen çalışanlar.

Devlet Desteğinden Kimler Faydalanabilir?

Türkiye’de sınaî ve/veya ticari faaliyette bulunan veya yazılım sektöründe faaliyet gösteren kollektif, komandit, anonim, limited ve kooperatif şirketleri

Eğitim Katılım Bedeli

Devlet destekli eğitim programında yer alan eğitimlere günlük katılım bedeli 370 TL + KDV olup, eğitim bedelinin %70′i T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından kuruma geri ödenmektedir. Destek kapsamında bir eğitim programına aynı kurumdan en fazla 3 (üç) kişinin katılımı sağlanabilmektedir.

Kontenjan
20 kişi
Eğitimin Yeri
Elite World İstanbul Otel, Taksim (Ulaşım)
Oturumlar
1 Kasım 2014 Saat: 09:00     Süre: 8 saat
8 Kasım 2014 Saat: 09:00     Süre: 8 saat
15 Kasım 2014 Saat: 09:00     Süre: 8 saat
22 Kasım 2014 Saat: 09:00     Süre: 8 saat
29 Kasım 2014 Saat: 09:00     Süre: 8 saat
6 Aralık 2014 Saat: 09:00     Süre: 8 saat
13 Aralık 2014 Saat: 09:00     Süre: 8 saat
20 Aralık 2014 Saat: 09:00     Süre: 8 saat
Öncesi
Bu eğitim daha önce 31 kez verildi

Bülent Yaman

1963 yılında İzmir’de doğmuş ilk ve orta öğrenimini Balıkesir ve İstanbul'da tamamlamıştır. 1982 yılında başladığı üniversite öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Metalurji Mühendisliği Bölümü'nde tamamlayarak 1986 yılında Metalurji Mühendisliği diploması alarak mezun olmuştur. Kalıphane Şefi, Tedarikçi Geliştirme ve Maliyet Analiz Şefi, ticari araçların gösterge panellerini ve plastik ve poliüretan iç giydirme parçalarını üreten bir kurumda Üretim, Ar-Ge ve Kalite bölümlerinde üst düzey yöneticilik ve otomotiv sektöründe, Üretim’den Tasarım’a kadar her bölümde görev yapmıştır. Bu aşamada Ar-Ge projelerinin yönetimi, kalite güvence faaliyetlerinin yürütülmesi ile ilgilenen departmanların yöneticiliğini yaptı ve çalıştığı firmaların ISO 9000 ve TS 16949, ISO 14001 Yönetim Sistemlerinin kurulması sürecinde liderlik yaptı. ISO 9000 kalite güvence sistemi, TS 16949 Kalite Güvence sistemi, Core Tools, kalite sistem denetçisi, yöneticiler için sunuş teknikleri, takım çalışması sistemi, kalite teknikleri, üretim teknolojileri konularında çok sayıda eğitim almış ve vermiştir. 2005 yılında kendi danışmanlık şirketini kurmuş ve çok sayıda şirkete yönetim, verimlilik, ISO 9000, TS 6949 kalite güvence sistemlerinin ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinin kurulması, toplam kalite, FMEA, SPC, MSA, PPAP ve APQP, Kaizen, Problem Çözme Teknikleri, yalın üretim, proje yönetimi süreci konularında danışmanlık ve eğitim hizmeti vermiştir. ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 Baş Denetçisi olan Bülent YAMAN 2011 yılında InoTec ailesine katılmıştır. İyi derecede İngilizce bilen Yaman, evli ve bir çocuk babasıdır.

Hamit Karadağ

1963 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Tesviye Öğretmenliği bölümüne girmiş ve 1986 yılında mezun olmuştur. 1994 yılında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Metal İşleri bölümünde master eğitimini tamamlamıştır. 1986-1993 yılları arasında Teknik Öğretmen olarak görev yapan Karadağ, 1993 yılında özel sektöre adım atmıştır. Otomotiv sektöründeki çeşitli ana ve yan sanayi kuruluşlarında Ekip Şefi, Kalite Animatörü, Yan sanayi Değerlendirme Sorumlusu, Kalite Güvence Müdürü, Proje Lideri ve İşletme Müdürü olarak görev yapmıştır. Bir çok kurumda ISO 9001, ISO/TS 16949 Kalite Yönetim Sistemleri yapılandırma, İstatistiksel Proses Kontrol Uygulamaları, Toplam Kalite Yönetimi, Toplam Üretken Bakım ve Süreç İyileştirme konularında Yönetim Danışmanlığı, APQP, PPAP, SPC, FMEA, MSA, İşletmelerde Modern Yönetim ve Liderlik, Toplam Kalite Yönetimi, ISO 9001 KYS, ISO 19011 İç Tetkikçi, Geometrik Ölçülendirme ve Toleranslandırma, Eğitimde Toplam kalite yönetimi, ISO/TS 16949 KYS ve İç Denetçi, 5S, Toplam Üretken Bakım (TPM), Otonom Bakım, Kalite Maliyetleri, Otomotiv Sektörü Müşteri Özel İstekleri, Süreç Yönetimi ve İyileştirmeleri konularında eğitim vermiştir. Toplumsal sorumluluk bilinci kapsamında,1998 yılında Türkiye Kalite Derneğinin Bursa Şubesi kuruluş çalışmalarında aktif rol oynamış ve şubenin kurucu üyesi olarak görev almıştır. Daha sonra üç dönem Şube yönetiminde yer alarak 2005 yılına kadar Toplam Kalite Yönetimi ve EFQM konusunda tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini yürütmüştür. Yine 1998 yılında Bursa da KalDer adına Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi isimli ilk paneli organize etmiş Özel sektör, Üniversite ve Orta öğretim kurumlarını aynı platformda buluşturarak konunun tartışılmasını sağlamıştır. KalDer Bursa şubesinde Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları konusunda bir çalışma grubunun oluşturulmasını sağlamış ve bu bilincin yaygınlaştırılması için gönüllü olarak seminerler ve eğitimler vermiştir. 2010 yılında InoTec ailesine katılan Karadağ, eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir. IRCA Kayıtlı ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçisidir. Fransızca ve İngilizce dillerini bilmektedir.

Hülya Erbeyli

1970 yılında Yalova’da doğmuştur. Lisans öğrenimini Londra South Bank Üniversitesi, İşletme bölümünde 1995 yılında tamamlamıştır. Üniversite hayatı boyunca Londra’da çeşitli sektörlerde part-time çalışmalarla iş hayatına başlamıştır. Türkiye’ye dönüşüyle beraber profesyonel iş yaşamına Pazar Araştırma Uzmanı olarak giriş yapmıştır. Medikal sektöründe devam eden kariyer hayatında Satış Temsilcisi olarak başlayıp, Satış Yöneticiliği, Ürün Yöneticiliği, İş Geliştirme Yöneticiliği ve Tedarik Zinciri Yöneticiliği pozisyonlarında çalışmıştır. İş yaşamı boyunca aktif satış, satış ekibinin yönetimi, ürün yöneticiliği, pazarlama, distribütör yönetimi, dağıtım kanalının ve tüm operasyon süreçlerinin kurulumu ve geliştirilmesi alanlarında üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. Yönettiği iş gruplarında kar zarar sorumluluğunu almış ve yıllık olarak yenilenen Stratejik Planlama süreçlerine liderlik etmiştir. 2005 yılında sorumlu olduğu iş grubunda 150 büyüme sağlayarak kurumunun Türkiye temsilciliğinde en çok büyüyen ülke ödülünü kazanmasına liderlik etmiştir. Şirket içi birçok projede yer alarak yurtiçi ve yurtdışında seminerler vermiş, iç danışmanlık ve denetçilik yapmış, satış, pazarlama ekipleriyle, bayilere, satış başta olmak üzere birçok alanda eğitim vermiştir. 2007 yılında InoTec ekibine katılan Hülya Erbeyli, özellikle Stratejik Planlama, İnsan Kaynakları, Satış Pazarlama, Yönetimsel Beceriler, Liderlik alanlarında birçok kuruluşta kurumsal gelişim projelerine liderlik etmekte ve eğitimler vermektedir.

Şenay Mutlu

1951 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. 1970 yılında başladığı Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü tamamlayarak 1975 yılında Kimya Mühendisi diploması almıştır. 1975-1980 yılları arasında Milli Savunma Bakanlığı ARGE Daire Başkanlığında Tekstil Uzmanı olarak görev yapmıştır. 1980-1998 yılları arasında AK-AL Tekstil Sanayinin Yalova Fabrikasında; Üretim Planlama, İhracat Takip, Kalite Kontrol Müdür Mv. Kalite Güvence Sistem Sorumlusu, Eğitim Sorumlusu olarak görev yapmıştır. ISO 9001:1994 versiyonuna göre sistem kurma çalışmalarında bulunmuştur. 1998-1999 yılları arasında Bursa Dibek Çırak Yetiştirme Özel Kursunda teknik tekstil bilgileri ve ISO 9001 standardı ile ilgili eğitimler vermiştir. 1999 yılından itibaren SAMKO Mühendislik İnş. Ve Taahhüt A.Ş.’de Yönetim Temsilcisi, Kalite Yönetim Sistem ve İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalışmıştır. Şirket bünyesinde eğitim planlarının organizasyonu ve sunumunu gerçekleştirmiştir. 2004 yılından bu yana İnoTec Teknoloji Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti. bünyesinde danışmanlık ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir, Seçme ve Yerleştirme süreçlerine destek vermektedir. Uzmanlık alanı Kalite Yönetim Sistemleri ve İnsan Kaynakları olup, bu kapsamda sistem kurma ve eğitim faaliyetlerini yürütmektedir. IRCA Kayıtlı ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi BAŞDENETÇİSİ’dir. 2001 yılında IRCA kayıtlı baş denetçi unvanını almıştır. Şenay Mutlu evli ve bir erkek çocuk sahibidir.

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular

Sorulmuş hiç soru yok.