DEĞİŞİM YÖNETİMİ

Eğitim Tarihi: 10 Haziran 2015
Yer: İstanbul
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi İleri
Orta
Kişisel Gelişim 440,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

DEĞİŞİM YÖNETİMİ

Değişim, yeni yönlere doğru yola çıkma anlamına gelir. Merak uyandırdığı kadar korku da yaratır. Yeni Dünyalara girmeye ve etrafımızdaki insanları yeni gözlerle görmeye hazırlıklı olmalıyız. Değişim artık bir seçenek değildir. Başarılı olmak isteyen organizasyonlar, değişimi dönemsel bir aktivite olarak görmezler. Değişimin organizasyonların kültürü ile bütünleştirilmesi  gerekmektedir.

Bu eğitim bireysel farkındalık yaratır, değişimleri olumlu karşılamayı ve bireysel katkıda bulunma ya da değişim lideri olma yönünde eyleme geçmeyi sağlar. Bu eğitim çalışanların değişimler üzerinde kontrolü ele almalarına olanak sağlar. Onlara etkili değişim yönetiminin aşamalarında yol gösterir ve istedikleri sonuçları almalarına yardımcı olur.

Eğitim Amaçları

Bu eğitimi tamamladıklarında katılımcılar;

 • Değişim konusunda güçlü istek duyacaklar,
 • Değişimlerle kişisel ve kurumsal düzeyde baş edebilecekler,
 • Değişim sürecini anlayacaklar,
 • Değişimin yönünü belirleyecek ve uyumlaştırmayı sağlayacaklar,
 • Kişi ve takım olarak değişime verilen tepkileri anlamayı sağlayacak değişim modellerini uygulayabilecek,
 • Süregelen ya da yaklaşan bir değişim durumunda değişimin kişisel değerini kavrayacak ve içselleştirecekler,
 • Değişime kişisel olarak tepki vermek için bir eylem planı hazırlayacaklardır.

 

Program İçeriği

 

 • Başarı için neden – Niçin değişim?     
 • Geçmişin gücü – Sınırlarımız nedir?
 • Yeni deneyim – Değişim sürecine genel bakış
 • Değişim yönetiminin sekiz adımı
 • Koşullar zorladığında değişim – Reaktif süreç
 • Tercihe dayalı değişim – Proaktif süreç
 • Neden ben? Duyguların yönetimi
 • Kişisel değişim planı ve organizasyonel uyarlama     
 • Değişim için bir eylem planının hazırlanması
Kontenjan
20 kişi
Eğitimin Yeri
Ağaoğlu My Prestige Ihlamur Sokak No:1/50 Batı Atşehir (Ulaşım)
Eğitim Zamanı
10 Haziran 2015 Saat: 10:00     Süre: 7 saat
Öncesi
Bu eğitim daha önce 67 kez verildi

Prof. Dr. İsmet Barutçugil

İ.Ü. İktisat Fakültesinden mezun oldu. Bursa Uludağ Üniversitesinde ve İ.Ü.İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Yönetim, pazarlama, üretim yönetimi ve insan kaynakları gibi konularda dersler verdi. Marmara, Yıldız ve Yeditepe Üniversitelerinde de yüksek lisans programlarında öğretim üyesi olarak görev aldı. Uludağ Üniversitesinde çalıştığı dönemde British Council ve Fulbright burslarıyla İngiltere ve A.B.D.nde bulundu ve çeşitli üniversitelerdeki eğitim ve araştırma programlarına katıldı. Prof. Dr. Barutçugil’in üniversitede çalıştığı yıllarda yayınlanmış sekiz kitabı, bilimsel araştırmaları ve 50 kadar makalesi bulunmaktadır. 1989 yılında RCBA Danışmanlık firmasını kurdu. 1992 yılında DOOR Training Intl. Türkiye temsilcisi oldu. A.B.D, İngiltere, Hollanda, Almanya, İspanya, İtalya başta olmak üzere çeşitli ülkelerde eğitim ve araştırma programlarına katıldı. 1995 yılından bu yana “deneyerek öğrenme” yaklaşımına dayalı eğitimler de veren İsmet Barutçugil’in eğitim ve danışmanlık verdiği alanlar arasında; yönetim, satış-pazarlama, insan kaynakları ve kişisel gelişim başta gelmektedir. İsmet Barutçugil’in son dönemde, uygulamacılara yönelik olarak hazırladığı; Eğiticinin Eğitimi, Performans Yönetimi, Bilgi Yönetimi, Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi, Organizasyonlarda Duyguların Yönetimi, İş Hayatında Kadın Yönetici, Yöneticinin Yönetimi, Müşteri İlişkileri ve Satış Yönetimi, ARGE Yönetimi, Proje Yönetimi, Farklılıkların Yönetimi, Kültürler Arası Yönetim, Stratejik Yönetim ve Liderlik konulu kitapları yayınlanmıştır. Bugüne kadar kurum içi (şirkete özel) eğitimler verdiği firmalardan bazıları şunlardır: ACIBADEM SAĞLIK GRUBU, AKADEMİ HASTANESİ, AKÇANSA, ALARKO, ALBARAKA TÜRK, ALCATEL, AXA SİGORTA, ASELSAN, BANK ASYA, BAT, BAYER İLAÇ, BAYTUR-SUBARU, BİRKART LOJİSTİK, BİRUNİ, BP BOVİS, BRİSA, CROWNE PLAZA, DENİZBANK, DIŞBANK, DHL, DOĞAN ONLINE, DOMSAN, CARREFOUR, CISCO, COMMERCIAL UNION, ÇUKUROVA, ELDOR ELEKTRONİK, ESBANK, ETS TUR, FİLİZ GIDA, HAYAT KİMYA, HYUNDAI-ASSAN, İMKB, MARSHALL-AKZO NOBEL, MEMORIAL HASTANESİ, MICROSOFT TÜRKİYE, MUSTAFA NEVZAT İLAÇ, NAB DIŞ TİC., NEW HOLLAND; NISSAN OTOMOTİV, NOBEL İLAÇ, OMSAN LOJİSTİK, OPEL TÜRKİYE, ORGANON İLAÇ, ORTA ANADOLU, OSMANLI BANKASI, OTOYOL, OYAK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, PHILIP MORRIS, POLYPLEX, RENAULT TRUCKS, SANTE POLİKLİNİĞİ, SAP TÜRKİYE, SIEMENS BEYAZ EŞYA, SİF OTOMOTİV, SUNJÜT, ŞEKERBANK, TEKSTİLBANK, TÜRK HAVA YOLLARI, TOPRAKBANK, TÜRK TELEKOM, UNILEVER, UNILEVER PAKISTAN, UZEL TRAKTÖR; VALEO ELEKTRİK, VESTEL ELEKTRİK, VOLKSWAGEN ELEKTRİK, YAPI KREDİ SİGORTA, YAYSAT, YÜNSA, TC. ZİRAATBANKASI

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular

Sorulmuş hiç soru yok.