Eko-Etiketleme

Eğitim Tarihi: İstediğiniz Zaman
Yer: Online
Türü Seviye Kategori Ücret
Online Eğitim Başlangıç Sürdürülebilirlik 89,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

 

Cevredostu.com üyelerine ücretsizdir… Kupon kodunuzu cevredostu.com Üye Sayfanız – Fırsatlarım sayfasında bulabilirsiniz…

Eko – etiketleme eğitiminin amacı, çevresel sürdürülebilirlik hakkında genel bilgi vermek ve sürdürülebilirlik uygulamaları kapsamında eko-etiketlemenin önemini ortaya koymaktır. Aynı zamanda eko – etiket uygulamaları ile ilgili normlar ve gereklilikler de bu eğitim kapsamında ele alınmıştır. Bunlara ek olarak, yaygın uygulama alanı bulan eko-etiketlere değinilmiştir. Yapı malzemeleri başta olmak üzere, farklı sektörlere yönelik eko – etiketleme örneklerine yer verilmiş olup, sektörel anlamda eko – etiket seçimi ele alınmıştır. Gıda, kişisel bakım, kozmetik ürünleri, inşaat malzemeleri, elektronik eşya ve tekstil sektörüne yönelik eko – etiket örneklerine yer verilmiştir.

Eko – etiketlerin sınıflandırılması, değerlendirme kritlerleri ve getirilerini ele alan eko – etiketleme eğitimi, yeşil bina sertifikasyon sistemlerinde avantaj sağlayan eko – etiketlere örnekler sunarak, eko – etiketli yapı malzemeleri ve yeşil bina sertfikasyon sistemleri arasındaki bağı ortaya koymaktadır.

Önizleme

İçerik:

Sürdürülebilirlik, YDD, Karbon Ayakizi

Eko-etiket / Çevresel Etiketlemenin;

 • Tanımı
 • Amacı
 • Sürdürülebilirlik Yasalarında Dayanakları
 • Kriterleri
 • PCR’lar
 • ISO 14020 serisine göre çeşitleri
 • Cradle to Cradle (C2C) Ürün Sertifikasyonu

Sektörlere özel Eko-etiketler

Yeşil Bina Sertifikasyonunda Eko-Etiketler

 • Çeşitli Eko-etiket / Çevresel Etiketlemelere Genel Bakış
 • Neden Eko-etiket / Çevresel Etiketleme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Altensis Sürdürülebilirlik Yönetimi

Toplam 3 Yorum % 100       % 0

 1. YENER ESEN 31 Aralık 2014, Çarşamba - 11:33
 2. Furkan Mesce 28 Ekim 2014, Salı - 07:04

  Guzel bir egitimdi

 3. Ayşe Gizem Taş 2 Eylül 2014, Salı - 16:55

  Eğitim, dünyada giderek yaygınlaşan, birçok sektörde önemli bir kriter olarak kabul edilmeye başlanan ve üretim süreçlerini çok geniş bir yelpazede ve detayda incelediğinden dolayı ilk başlarda kavranması güç olabilen Eko Etiket konusunu anlaşılır, akıcı ve sade bir dille aktarmayı başarıyor. Ayrıca eğitimin ana ve alt başlıklara ayrılarak başlıklar arasında gezinme ve geri dönebilme özgürlüğünü sağlaması olumlu bir özellik. Yine de eğitimin sonundaki testte başarılı olabilmek adına kaynaklardaki eğitim notlarının çıktıları üzerine not alarak ilerlemenizi tavsiye ederim :)

Daha Önceden Sorulan Sorular

 1. rahmi özkaya 8 Aralık 2014, Pazartesi - 20:32

  Sürdürelebılırlıkeğitimini nasıl takıp edeceğim..Bılgı verılmesını rıcaederım..Saygılar..rahmi_ozkaya@mynet.com Gsm 05372416509

  • Rahmi Bey merhaba,

   Bu serinin yeni eğitimleri hazırlanmaktadır. Yayınlandığı zaman sizlere haber vereceğiz. İlginize teşekkürler.