FIDIC SÖZLEŞMELERİ EĞİTİMİ-MODUL1 (23 Ekim 2015)

Eğitim Tarihi: 23 Ekim 2015
Eğitimi Veren: Egitimbul.com
Yer: İstanbul
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi Başlangıç
Orta
İnşaat 600,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

EĞITIMIN İÇERİĞİ

  • FIDIC Sözleşmelerine Genel Bakış

o    İnşaat sözleşmeleri ve standart formlar

o    FIDIC sözleşmeleri, tarafların görevleri verisk paylaşımı

o    FIDIC sözleşmelerinde işveren ve yükleniciler için önemli konular

o    Değişiklikler, süre uzatımı ve tazminatlar

o    Gecikme analizi ve tazminat talebi tutarının oluşturulması

 

  • FIDIC sözleşmelerinde Hak Talepleri

o    FIDIC’te farklı sözleşme formlarına göre yüklenicinin süre uzatımı ve ek ödeme talep edebileceği durumlar

o    Hak Talebi ve Değişiklik prosedürleri, dökümanların hazırlanması, kontrolü ve onayı

o    Talep tutarının oluşturulması, doğrudan maliyetler ve dolaylı maliyetlerin hesaplanması için örnek vaka çalışmaları

Kontenjan
20 kişi
Eğitimin Yeri
Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:143/1 Ataşehir İstanbul TÜRKİYE (Ulaşım)
Eğitim Zamanı
23 Ekim 2015 Saat: 09:30     Süre: 7 saat

Doç. Dr. Deniz ARTAN İLTER

İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesidir. İTÜ İngilizce İnşaat Mühendisliği Programı’nda verdiği derslerin yanı sıra, İTÜ Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programı’nda sözleşme yönetimi ve uyuşmazlık çözümü konularında ders vermekte, araştırma ve tez yönetimi faaliyetlerini yürütmektedir.FIDIC sözleşmelerinin kullanıldığı inşaat projelerinin ihale, sözleşme hazırlama ve sözleşme idaresi süreçlerinde yönetici olarak görev almıştır. Çeşitli işveren, yüklenici ve müşavir organizasyonlarına hak talebi hazırlama konusunda danışmanlık vermiş ve uzman raporları hazırlamıştır. İnşaat uyuşmazlıklarının arabuluculuk yöntemi ile çözümü konusunda da uzmanlığı bulunan İlter, CIB (International Council for Research and Innovation in Building and Construction) ‘Construction Mediation’ grubunun koordinatörlüğünü yütrümektedir. Pek çok ulusal ve uluslararası yayın çalışması bulunan İlter’in arabuluculuk yöntemi ile ilgili kitap çalışmaları İnglitere’de yayınlanmıştır.

Y. Doç. Dr. Pelin Alpkökin

1995 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra, 1998 yılında Ulaştırma Programında Yüksek Linsans ve 2001 yılında MBA eğitimlerini tamamlamıştır. Japon Hükümeti Eğitim Bakanlığı bursu ile 2002 yılında Nagoya Üniversitesine (Japonya), doktora çalışması için gitmiş ve 2006 yılında doktorasını tamamlamıştır. Aynı Üniversitede 2008 yılına kadar öğretim üyeliği görevinde bulunmuştur. Sonrasında ise Türkiye’ye geri dönerek halen devam ettiği İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde öğretim üyeliği görevine başlamıştır. Ulaşım altyapı yatırımlarının planlaması ve ekonomik&mali değerlendirmesi ile altyapı yatırımlarının proje ve sözleşme yönetimi konularında çalışmalarına devam etmektedir. Birçok farklı firmada yurtiçi ve yurtdışındaki inşaat projeleri kapsamında sözleşme yönetimi, hak talebi ve uyuşmazlık çözümü konularında danışmanlıkları devam etmektedir.

Toplam 0 Yorum % 0       % 0

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular