FIDIC SÖZLEŞMELERİ EĞİTİMİ-MODUL2 (24 Ekim 2015)

Eğitim Tarihi: 24 Ekim 2015
Eğitimi Veren: Egitimbul.com
Yer: İstanbul
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi İleri İnşaat 600,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

EĞİTİM İÇERİĞİ

  • FIDIC sözleşmelerinde uyuşmazlık çözümü

o    Uyuşmazlık bildiriminin yapılması

o    Uyuşmazlık Kurulu (Dispute Adjudication Board / DAB) Kurulması ve İşleyişi

o    DAB heyetine sunulan dökümanların hazırlanması

o    FIDIC’te alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri (Amicable Settlement)

o    FIDIC’te Tahkim (Arbitration)

o    DAB ve uyuşmazlık çözümü için örnek vaka çalışmaları

 

  •  Süre Uzatımı / Extension of Time (EOT) uygulamaları

o    Genel olarak İş Programı (Key date, kritik hat..)

o    Süre uzatımı yöntemleri

o    Süre uzatımı ve iş programı bağlantısı

o    İş programı senaryoları ve süre uzatımı için detaylı vaka çalışmaları

Kontenjan
20 kişi
Eğitimin Yeri
Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:143/1 Ataşehir İstanbul TÜRKİYE (Ulaşım)
Eğitim Zamanı
24 Ekim 2015 Saat: 09:30     Süre: 7 saat

Doç. Dr. Deniz ARTAN İLTER

İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesidir. İTÜ İngilizce İnşaat Mühendisliği Programı’nda verdiği derslerin yanı sıra, İTÜ Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programı’nda sözleşme yönetimi ve uyuşmazlık çözümü konularında ders vermekte, araştırma ve tez yönetimi faaliyetlerini yürütmektedir.FIDIC sözleşmelerinin kullanıldığı inşaat projelerinin ihale, sözleşme hazırlama ve sözleşme idaresi süreçlerinde yönetici olarak görev almıştır. Çeşitli işveren, yüklenici ve müşavir organizasyonlarına hak talebi hazırlama konusunda danışmanlık vermiş ve uzman raporları hazırlamıştır. İnşaat uyuşmazlıklarının arabuluculuk yöntemi ile çözümü konusunda da uzmanlığı bulunan İlter, CIB (International Council for Research and Innovation in Building and Construction) ‘Construction Mediation’ grubunun koordinatörlüğünü yütrümektedir. Pek çok ulusal ve uluslararası yayın çalışması bulunan İlter’in arabuluculuk yöntemi ile ilgili kitap çalışmaları İnglitere’de yayınlanmıştır.

Y. Doç. Dr. Pelin Alpkökin

1995 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra, 1998 yılında Ulaştırma Programında Yüksek Linsans ve 2001 yılında MBA eğitimlerini tamamlamıştır. Japon Hükümeti Eğitim Bakanlığı bursu ile 2002 yılında Nagoya Üniversitesine (Japonya), doktora çalışması için gitmiş ve 2006 yılında doktorasını tamamlamıştır. Aynı Üniversitede 2008 yılına kadar öğretim üyeliği görevinde bulunmuştur. Sonrasında ise Türkiye’ye geri dönerek halen devam ettiği İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde öğretim üyeliği görevine başlamıştır. Ulaşım altyapı yatırımlarının planlaması ve ekonomik&mali değerlendirmesi ile altyapı yatırımlarının proje ve sözleşme yönetimi konularında çalışmalarına devam etmektedir. Birçok farklı firmada yurtiçi ve yurtdışındaki inşaat projeleri kapsamında sözleşme yönetimi, hak talebi ve uyuşmazlık çözümü konularında danışmanlıkları devam etmektedir.

N.Nüket Özden

1980 ODTÜ İnşaat Mühendisliğinden mezundur. 1982 -1985 yıllarında STFA firmasında Libya’da Misurata Limanı ve Su Alma projesinde teknik ofiste ve sahada görev almıştır. 1985 -1999 yıllarında STFA firmasında Galata Köprüsünde teknik ofiste, 2. Bogaz Köprüsü ve Otoyolu Projelerinde planlamada görev almıştır. 1999 - 2000 yıllarında STFA firmasında merkez ofiste teknik ofiste görev almıştır. 2000 – 2002 yıllarında Bayındır Tepe Akfen ortaklıgında Planlamada görev almıştır. 2002 – 2004 yıllarında ÇALIK, GAP İnşaatta Türkmenistan TEJEN Amonyak Gübre Tesislerinin projelendirme ve inşaat sürecinde görev almıştır. 2004 – 2015 yıllarında TAİSEİ MARMARAY Projesinde Planlamada görev almıştır. Projenin süre uzatım çalışmalarında çalışmıştır.

Toplam 0 Yorum % 0       % 0

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular