İnşaat Proje Yönetimi Eğitimi

Eğitim Başlangıcı: 30 Nisan 2016
Yer: İstanbul
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi Orta İnşaat
Proje Yönetimi
381,50 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

 BÜYEM – “Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi” ,  YİM – “Yapı İnovasyon Merkezi”  işbirliği ile organize edilen bir günlük proje yönetimi eğitiminin amacı katılımcılara inşaat proje yönetimi en temel bilgi alanlarında ihtiyaç duyacakları ve profesyonel çalışmalarında kullanacakları bilgileri sunmaktır. Aşağıda detaylarını bulabileceğiniz gibi, katılımcılar bir günlük eğitimde bir birinden değerli eğitmenlerimizden Uluslararası Proje Yönetim Standartları, Sözleşme Yönetimi, Planlama ve Maliyet Yönetimi, Risk Yönetimi ve 5 Boyutlu Proje Yönetimi (BİM ile Yapı Bilgi Modellemesi) alanlarında çok değerli bilgiler edinme fırsatı bulacaklar. Eğitim içeriği ve eğitmenlerimiz hakkında detay bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Eğitim Konuları

İnşaat Sözleşmelerinde Talep Yönetimi ve Uyuşmazlıkların Çözüm Yolları

Prof.Dr. Ziya Akıncı

5 Boyutlu Proje Yönetimi ve BIM

Dr. Ömer Bisen

Proje Yönetimi Temel Kavramları ve Bilgi Alanları (PMBoK Guide)

Doç.Dr. Beliz Özorhon

Planlama ve Maliyet Yönetimi

Dr. Mehmet Sait Cülfik

Risk Yönetimi

 Yrd.Doç.Dr. Semra Çomu

 

 

Hedef Kitle

İnşaat sektöründe tasarım, uygulama veya müşavirlik alanlarında çalışan

Mimar

Mühendis

Avukat

Proje yöneticileri

Şantiye şefleri

Proje müdürleri

Kontrat yöneticileri

Üst ve orta düzey yöneticiler   ve diğer profesyonellerin katılmaları önerilir.

Kontenjan
100 kişi
Eğitimin Yeri
Sürmeli Otel (Ulaşım)
Oturumlar
30 Nisan 2016 Saat: 08:30     Süre: 1 saat 30 dakika
30 Nisan 2016 Saat: 10:15     Süre: 1 saat 30 dakika
30 Nisan 2016 Saat: 12:00     Süre: 1 saat 30 dakika
30 Nisan 2016 Saat: 14:15     Süre: 1 saat 30 dakika
30 Nisan 2016 Saat: 16:00     Süre: 1 saat 30 dakika

Doç. Dr. Beliz ÖZORHON

Boğaziçi Üni.Öğr.Üyesi Doç. Dr. Beliz Özorhon lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini sırasıyla 2002, 2004 ve 2007 tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden almıştır. Aynı bölümde 2002-2008 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Doktora çalışmaları sırasında Chicago- ABD’deki Illinois Institute of Technology’de ziyaretçi araştırmacı olarak bulunmuştur. Doktora sonrası çalışmalarını ise Manchester-İngiltere’deki University of Salford’da yürütmüştür. 2010’dan beri Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Proje ve yapım yönetimi alanında yapmış olduğu çalışmalardan ürettiği yaklaşık yetmiş adet eseri, ulusal ve uluslararası saygın dergi ve konferanslarda yayınlanmıştır. Güncel çalışma konuları inşaatta inovasyon, yapı bilgi modellemesi (BIM), enerji verimliliği, performans yönetimi olarak sıralanabilir.

Dr. Ömer BİSEN

BMM Müşavirlik, Kurucu 2000 yılından bu yana başta Ortadoğu, Körfez, Kuzey Afrika ve Türkiye başta olmak üzere yurt dışında 26 farklı ülkede faaliyet gösteren Taşeron, Müteahhit, Yatırımcı ve Proje Yönetim firmalarında profesyonel olarak çalışmış ve danışmanlık hizmeti vermiştir. 2006 BİSEN MÜŞAVİRLİK & MÜHENDİSLİK, 2010 xPM Solution ve 2015 ABD de faaliyet gösteren “CONCUR INVESTMENT” firmalarında kurucu – yönetici ortak olarak çalışmaktadır. Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olup, 8 yıldır Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programında Öğretim Görevliliği yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Ziya AKINCI

Akıncı Hukuk Büro,Kurucu Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Ziya Akıncı, 6570 sayılı Kanun ile kurulan İstanbul Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Prof. Dr. Ziya Akıncı ICC, ICSID, TRAC, SCC, LCIA ve Ad Hoc kuralları uyarınca gerçekleşen tahkimlerde hakemlik ve taraf vekilliği yapmıştır. Prof. Dr. Akıncı, yerel ve milletlerarası birçok inşaat projeleri, enerji projeleri, yatırım uyuşmazlıkları, şirkete birleşmeleri, GSM lisanları gibi, kapsam ve karakteri çok çeşitlilik arz eden tahkim uyuşmazlıklarında yer almıştır. Birçok tahkim davasında da Prof. Dr. Ziya Akıncı’ dan uzman görüşü talep edilmiştir. Prof. Dr. Akıncı 1986 yılında Baro’ya kaydolmuştur. 1991 yılında Exeter Üniversite’sinde ve 1987 yılında Ankara Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği yüksek lisans eğitiminin ardından 1992 yılında doktorasını tamamlamıştır. Prof. Akıncı’ nın Milletlerarası Tahkimden, Uluslararası İnşaat Sözleşmelerine kadar çok çeşitli alanda yayınlanmış birçok kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

Yrd.Doç.Dr. Semra ÇOMU

Boğaziçi Üni.Öğr.Üyesi Dr. Semra Çomu lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünde 2008 yılında tamamlamıştır. Lisansüstü derecesini Fulbright bursuyla ABD’de Columbia üniversitesinden 2010 yılında, doktora derecesini ise Virginia Tech üniversitesinden 2012 yılında almıştır. Doktora çalışmaları sırasında, NSF destekli “CyberGRID Networks” projesinde yer alan Dr. Çomu sanal ortamların küresel proje yönetiminde etkin kullanımı ve inşaat firmaları için küreselleşme endeksi üzerine araştırmalar yapmıştır. 2013 yılından beri Boğaziçi Üniversitesinde Yardımcı Doçentlik görevini sürdüren Dr. Çomu, şu an TÜBİTAK destekli internet tabanlı sanal işçi sağlığı ve iş güvenliği eğitim aracının geliştirilmesi projesini yürütmektedir. Ayrıca binaların enerji performans değerlendirmesi ve kullanıcı tüketim alışkanlıklarının bina enerji performansına olan etkileri, risk yönetimi ve karar verme, finansal yönetim de diğer araştırma konuları arasındadır.

Dr. Mehmet Sait CÜLFİK

İstanbul Smart Academy, Kurucu Dr.Mehmet Sait Cülfik 1993 yılı Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur. İnşaat mühendisliği alanında master ve doktorasını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlamış, sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Texas at Austin ve Illinois Institute of Technology’de öğretim görevliliği yapmıştır. Özel sektörde Çalık Holding ve Rixos Gurubu bünyesinde uzun yıllar inşaat ve yatırım projelerinin yönetiminde çalışan Dr. Cülfik, halen kurucusu olduğu İstanbul Smart Academy bünyesinde inşaat proje yönetim danışmanlığı ve Boğaziçi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevliliği yapmaktadır.

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular

Sorulmuş hiç soru yok.