ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetimi Gereklilikler ve Uygulama Eğitimi

Eğitim Başlangıcı: 12 Haziran 2017
Yer: İstanbul
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi Orta Kurumsal Risk Yönetim Sistemleri 1.150,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

EĞİTİM TANIMI

 

Dünya dinamikleri her geçen gün hızla değişmektedir. Bu nedenle, etrafını iyi gözlemleyen, reaktif bakış açısından daha çok proaktif bakış açısına sahip kurumların daha başarılı ve hayatlarını uzun yıllar sürdürebildiklerini görebiliyoruz. Proaktif bakış açısına sahip olmak aslında oluşabilecek olumlu/olumsuz fırsat ve tehditlerin önceden düşünülmesini ve buna göre aksiyonlar alınmasını gerektirmektedir. Amaç konulan hedeflerin ve vizyonun gerçekleştirilmesidir. Bu yolda kurumların hedeflerini gerçekleştirmelerine etki edecek herhangi bir olayın/durumun meydana gelme olasılığı risk olarak tanımlanmaktadır.

ISO 31000 Risk Yönetimi standardı, kuruluşlara bu konuda yol gösterici bir kılavuz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu standard ile hedeflerin gerçekleşmesine engel olabilecek potansiyel risklerin tehlikeye dönüşmeden, sistematik olarak, olası zararların etkisini azaltıcı yönde ve verilere dayalı şekilde yönetilmesi istenmektedir. ISO 31000 Risk Yönetimi standardı içinde yer alan maddeler, bu işin sistemli ve kapsamlı bir şekilde nasıl yapılabileceğini madde madde anlatmaktadır. ISO 31000 Risk Yönetimi standardı değer yaratmak ve korumak amaçlıdır, sertifikasyon amaçlı değildir.

İş süreçlerindeki riskler, risk yönetimi modelinin temelini oluşturur. Risklerin belirlenmesi, analizi, gözden geçirmeleri ve alınacak aksiyonlar mutlaka üst yönetimin karar alma mekanizmasının bir parçası olmalıdır. Her standard da olduğu gibi ISO 31000 Risk Yönetimi standardı da bu işin sistematik ve planlı yapılmasını istemektedir. Kuruluşların risk yönetimi modeli açık, anlaşılır ve kapsamlı hazırlanmalıdır. Sürekli gözden geçirmeler yapıldığında yeteri kadar dinamik ve değişime açık bir model olmalıdır. ISO 31000 Risk Yönetimi standardı bu işin nasıl yapılması gerektiğini içermektedir.

KİMLER KATILMALI

 • Süreç Sahipleri
 • Şirket Sahipleri
 • Üst Düzey Şirket Yöneticileri
 • Bölüm Yöneticileri ve Çalışanları

 

İŞİNİZE FAYDASI

 

Kuruluşlarda iş sürekliliğinin sağlanabilmesi ve hedefler doğrultusunda ilerlenebilmesi için olası risklerin makul seviyelerde tutulması gerekir. ISO 31000 Risk Yönetimi standardı: risklerini belirlemek, yönetmek ve gelecekte karşılaşılabilecek kurumsal risklere karşı ne tür aksiyonların alınması gerektiğini anlatan bir yönetim sistemidir. Proaktif bir yaklaşımla risklerin nasıl ele alınması ve değerlendirilmesi gerektiği bu eğitimde öğrenecek, sınıf içi uygulamalarla konuyu daha iyi anlayacaksınız.. Eğitimde öğrendikleriniz, sizi kurum risklerinize karşı daha cesaretli ve hazırlıklı kılacaktır.

EĞİTİM YAPISI

 • Risk Yönetimini anlamak
 • Risk Yönetimi sistemini anlamak
 • ISO 31000 in içeriğini ve diğer sistemlerle ilgisini anlamak
 • ISO 31000 in amacını ve yapısını oluşturmak
 • ISO 31000 temel ilkelerini anlamak
 • Kuruluşun yönetim sistemleri ile Risk Yönetiminin  ilişkisini ve kilit noktaları ortaya koymak
 • Risk yönetimi prosesini tanımlamak
 • Risk yönetimi yapısını oluşturmak için gerekli prosesi ortaya koymak

 

Gerekli Ön Bilgi : Gerekli değildir

 

Eğitim süresi: 2 gün

Kontenjan
10 kişi
Eğitimin Yeri
BSI Kozyatağı Eğitim Salonu (Ulaşım)
Oturumlar
12 Haziran 2017 Saat: 09:30     Süre: 8 saat
13 Haziran 2017 Saat: 09:30     Süre: 8 saat
Öncesi
Bu eğitim daha önce 14 kez verildi

Özlem Emgen

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular

Sorulmuş hiç soru yok.