Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi

Eğitim Başlangıcı: 9 Aralık 2014
Yer: Bursa
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi İleri Lojistik 900,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

Kimler Katılmalı :

TZY odaklı faaliyet gösteren şirketlerin lojistik, satınalma, sipariş yönetimi, depo yönetimi, dağıtım ve planlama, üretim, muhasebe, bilgi işlem bölümlerinde görevli olan veya TZ yapılarını geliştirmek isteyen kuruluşların çalışanları ve yöneticileri.

Neden :

Şirketler bir taraftan rekabet üstünlüğünü sağlamak için değişik ürün ve sistem standartlarını kullanırken, diğer taraftan bu sistemlerini sürdürebilmek ve süreçlerini sürekli iyileştirebilmek için gerekli kalite araçlarını kullanmak ve bunları kültürlerine entegre ederek örgüt yapılarını değiştirmek zorunda kalmaktadırlar. Şirketler faaliyetlerinde katma değer yaratmak için “Tedarikçi” ve “Müşteri” ilişkilerini yeniden gözden geçirmek ve süreçlerini analiz ederek zamanında (hızlı), kaliteli (standartlara uygun) ve uygun fiyatlı (maliyet) ürün ve/veya çözümler yaratmak için çaba sarf etmek ihtiyacını hissetmektedirler. Bu şartlar ise şirketlerin müşterileri ve tedarikçileri ile olan ilişkilerinde süreç yapılarını etkilemekte ve Tedarik Zinciri Yönetimi (SCM) oluşturmayı zorunlu kılmaktadır.

Kazanımlar :

Lojistik ve tedarik zinciri kavramlarının öğrenilmesi, İş süreçlerinin tanımlanması, Tedarik Zinciri Yönetimi (SCM: Supply Chain Management) kapsamında süreç türleri ve bunların iş süreçleriyle ilişkisi, Süreç akışının çıkarılmasında dikkat edilecek noktaların öğrenilmesi ve görsel tasarımı, Süreç odaklı TZY oluşturulması, Lojistik için performans ölçüm modeli SCOR sistematiğini tanıma ve önemi anlama, Global yaklaşım modelleri içinde TZ Yönetiminin yeri ve öneminin farkına varma, Lojistik operasyonlarda kullanılan teknolojiler hakkında bilgilenme, Malzeme ihtiyaç planlama (MRPI) ve üretim kaynakları planlaması (MRPII), ERP’nin önemi ve bugünkü yapısı

Süre :

2 Gün

 

Kontenjan
10 kişi
Eğitimin Yeri
Almira Hotel (Ulaşım)
Oturumlar
9 Aralık 2014 Saat: 09:30     Süre: 8 saat
10 Aralık 2014 Saat: 06:00     Süre: 8 saat

Serap GENCER

NMT Danışmanlık Ve Eğitim Merkezinde Danışman ve Eğitmen olarak görev yapmakta olan Serap Gencer lojistik, satın alma ve tedarik zinciri yönetimi konusunda deneyimli bir profesyoneldir. Bu alanlardaki uzmanlığını uluslararası ve ulusal üretim ve perakende sektöründe faaliyet gösteren firmalarda sağlamıştır. 20 yıllık kariyerine en alt uzmanlık seviyesinde başlamış farklı firmalarda aldığı görevlerde direktörlük pozisyonuna kadar yükselmiştir. Yaklaşık üç yıldır firmalara lojistik ve satın alma yönetimi konusunda hedeflerine ulaşmalarında danışman ve eğitmen olarak hizmet vermektedir. Profesyonel Kariyeri 1988 yılında Finans ve Lojistik Uzmanı olarak Gül Elektrik Ticaret A.Ş. de başlamıştır. 1993 yılında yeni kurulmakta olan sektörünün öncüsü Toyotasa Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş. de ithalat uzmanı olarak göreve başlamış ve 1997 yılında şeflik pozisyonuna getirilmiştir. Toyotasa’da çalıştığı dönemde firma tarafından Sabancı Holding Yönetici Aday Programına aday gösterilmiş Holding İnsan Kaynakları tarafında yapılan değerlendirme sonrasında uygun bulunmuş ve tün holding firmalarında diğer 60 kişi ile birlikte iki yıllık yaklaşık 25 farklı kişisel ve iş geliştirme eğitimini tamamlamıştır. 7 yıllık Toyotasa görevlerinden sonra kariyerine sırası ile; Giysa Mağazacılık A.Ş. de Lojistik ve Satın Alma Müdürü (Sabancı_ Arcadia ortaklığı, İngiltere tekstil markaları perakende ve mağazacılık), Ak Internet A.Ş.’de Tedarik Zinciri ve Satın Alma Yönetmeni ve Müdürü (Sabancı Holding merkezi satın alma Elektornik Ticaret Platformu), Standart Profil A.Ş’de (Otomotiv Yan Sanayi Sızdırmazlık Filtre üreticisi) Satın Alma ve Lojistik Müdürü olarak görev almıştır. 2005 yılı başında perakende sektörüne geri dönerek perakende ve mağazacılık konusunda dünya çapında bilinen M.H. Alshaya Co. Middle East Retailer Company tarafında kurulan Shaya Mağazacılık A.Ş’de önce Tedarik Zinciri Müdürlüğü daha sonra direktörlüğü görevini üstelenmiş, ekibi ile birlikte 14 farklı gıda, tekstil, aksesuar ve kozmetik markasının o zaman ki sayısı ile açılmış 175 mağazasında tüm lojistik ve satın alma fonksiyonlarını yönetmiştir. Perakende, üretim ve 3. parti lojistik firmaları için 15 farklı projeyi yönetmiştir. Ulusal ve uluslar arası bir çok projede danışman olarak görev almıştır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi diploması ve City Of London Polytechnic Marketing and Commerce sertifikası olan Z. Serap Gencer, 2009 yılından itibaren NMT Danışmanlık ve Eğitim Merkezi bünyesinde Tedarik Zinciri, Lojistik, Satınalma ve Stok Yönetimi konularında danışman ve eğitmen olarak görev almaktadır. Serap Gencer, İngilizce bilmekte ve ayrıca Şamil Eğitim Ve Kültür Vakfı Denetçi Üyesidir.

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular

Sorulmuş hiç soru yok.