PROBLEM ÇÖZME VE KARAR ALMA

Eğitim Başlangıcı: 17 Nisan 2015
Yer: İstanbul
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi İleri
Orta
Kişisel Gelişim 740,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

PROBLEM ÇÖZME & KARAR ALMA

Profesyonel başarı, büyük ölçüde, iyi karar alma yeteneğine bağlıdır. Bu kararların bazıları problemleri çözmeye yönelik olurken bazıları da onları önleme amacıyla alınmaktadır. Bu nedenle, mevcut ya da olası problemleri analiz etmek, uygun çözümleri araştırmak ve seçmek için gerek bireysel gerek ekip olarak kullanabileceğimiz teknikleri öğrenmemiz gerekmektedir.

Bu eğitim, problem çözme ve karar alma yetkinliğini geliştirmeye odaklanmaktadır. Eğitim sonrasında hızlı tempoda problem çözme (yangın söndürme) tarzından profesyonel anlamda planlı karar alma anlayışına geçmeye başlayacaksınız. Sonrasında da, problemleri nasıl tanımlayacağınızı ve analiz edeceğinizi öğrenecek, problem çözmenin sezgisel ve yaratıcı teknikleri ile tanışacaksınız.

Eğitim Amaçları

 • Ele alınması gereken iş problemlerini tanımlama yeteneğini geliştirmek
 • Karar alma için değerlendirme seçeneklerini tanımlamak ve uygulamak
 • Problem çözme ile ilgili çeşitli beceriler geliştirmek, teknikleri ve araçları iyileştirmek
 • Problemleri çözmek ve kararlar almak için gereken zamanı azaltmak – sorumluluk almak     
 • Etkili karar almayı gerektiren problemlerle ilgilenirken çok sayıda tarafı iĢin içine katmak.

 

Eğitim İçeriği

 

 • Problem Nedir?
 • Etkili bir problem çözücü müsünüz?
 • Iceberg Modeli: Semptomları nedenlerden ayırmak
 • Problemleri Tanımlamak ve Analiz Etmek
 • Neden-Sonuç Analizi- Kılçık Diyagramı
 • İşbirliği ile problem çözme – Beyin Fırtınası
 • Yaratıcı problem çözme
 • Karar Alma
 • Karar alma tarzları
 • Karar almanın altı aĢaması
 • Karar alma için araçlar ve teknikler
 • SWOT Analizi
 • Tercihte sezgisel yaklaşım
Kontenjan
20 kişi
Eğitimin Yeri
Ağaoğlu My Prestige Ihlamur Sokak No:1/50 Batı Atşehir (Ulaşım)
Oturumlar
17 Nisan 2015 Saat: 10:00     Süre: 7 saat
18 Nisan 2015 Saat: 10:00     Süre: 7 saat
Öncesi
Bu eğitim daha önce 50 kez verildi

Prof. Dr. İsmet Barutçugil

İ.Ü. İktisat Fakültesinden mezun oldu. Bursa Uludağ Üniversitesinde ve İ.Ü.İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Yönetim, pazarlama, üretim yönetimi ve insan kaynakları gibi konularda dersler verdi. Marmara, Yıldız ve Yeditepe Üniversitelerinde de yüksek lisans programlarında öğretim üyesi olarak görev aldı. Uludağ Üniversitesinde çalıştığı dönemde British Council ve Fulbright burslarıyla İngiltere ve A.B.D.nde bulundu ve çeşitli üniversitelerdeki eğitim ve araştırma programlarına katıldı. Prof. Dr. Barutçugil’in üniversitede çalıştığı yıllarda yayınlanmış sekiz kitabı, bilimsel araştırmaları ve 50 kadar makalesi bulunmaktadır. 1989 yılında RCBA Danışmanlık firmasını kurdu. 1992 yılında DOOR Training Intl. Türkiye temsilcisi oldu. A.B.D, İngiltere, Hollanda, Almanya, İspanya, İtalya başta olmak üzere çeşitli ülkelerde eğitim ve araştırma programlarına katıldı. 1995 yılından bu yana “deneyerek öğrenme” yaklaşımına dayalı eğitimler de veren İsmet Barutçugil’in eğitim ve danışmanlık verdiği alanlar arasında; yönetim, satış-pazarlama, insan kaynakları ve kişisel gelişim başta gelmektedir. İsmet Barutçugil’in son dönemde, uygulamacılara yönelik olarak hazırladığı; Eğiticinin Eğitimi, Performans Yönetimi, Bilgi Yönetimi, Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi, Organizasyonlarda Duyguların Yönetimi, İş Hayatında Kadın Yönetici, Yöneticinin Yönetimi, Müşteri İlişkileri ve Satış Yönetimi, ARGE Yönetimi, Proje Yönetimi, Farklılıkların Yönetimi, Kültürler Arası Yönetim, Stratejik Yönetim ve Liderlik konulu kitapları yayınlanmıştır. Bugüne kadar kurum içi (şirkete özel) eğitimler verdiği firmalardan bazıları şunlardır: ACIBADEM SAĞLIK GRUBU, AKADEMİ HASTANESİ, AKÇANSA, ALARKO, ALBARAKA TÜRK, ALCATEL, AXA SİGORTA, ASELSAN, BANK ASYA, BAT, BAYER İLAÇ, BAYTUR-SUBARU, BİRKART LOJİSTİK, BİRUNİ, BP BOVİS, BRİSA, CROWNE PLAZA, DENİZBANK, DIŞBANK, DHL, DOĞAN ONLINE, DOMSAN, CARREFOUR, CISCO, COMMERCIAL UNION, ÇUKUROVA, ELDOR ELEKTRONİK, ESBANK, ETS TUR, FİLİZ GIDA, HAYAT KİMYA, HYUNDAI-ASSAN, İMKB, MARSHALL-AKZO NOBEL, MEMORIAL HASTANESİ, MICROSOFT TÜRKİYE, MUSTAFA NEVZAT İLAÇ, NAB DIŞ TİC., NEW HOLLAND; NISSAN OTOMOTİV, NOBEL İLAÇ, OMSAN LOJİSTİK, OPEL TÜRKİYE, ORGANON İLAÇ, ORTA ANADOLU, OSMANLI BANKASI, OTOYOL, OYAK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, PHILIP MORRIS, POLYPLEX, RENAULT TRUCKS, SANTE POLİKLİNİĞİ, SAP TÜRKİYE, SIEMENS BEYAZ EŞYA, SİF OTOMOTİV, SUNJÜT, ŞEKERBANK, TEKSTİLBANK, TÜRK HAVA YOLLARI, TOPRAKBANK, TÜRK TELEKOM, UNILEVER, UNILEVER PAKISTAN, UZEL TRAKTÖR; VALEO ELEKTRİK, VESTEL ELEKTRİK, VOLKSWAGEN ELEKTRİK, YAPI KREDİ SİGORTA, YAYSAT, YÜNSA, TC. ZİRAATBANKASI

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular

Sorulmuş hiç soru yok.