PROFICIENCY

Eğitim Tarihi: İstediğiniz Zaman
Yer: Size Özel
Türü Seviye Kategori
Özel Eğitim İleri Bireysel Gelişim
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

Programın temel amacı, üniversiteyi kazanan öğrencilerin, kazandıkları üniversite tarafından düzenlenen, yeterlilik (muafiyet/proficiency) sınavını geçerek, hazırlık okumadan doğrudan birinci sınıfta eğitime başlamalarını sağlamak, hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin ise derecelerini yükseltmektir.
Yeterlilik sınavı üniversiteden üniversiteye değişir. Ancak sınavlarda dilbilgisi, sözcük bilgisi, okuma, dinleme ve yazma alanlarında çeşitli soru tiplerine yer verilir.
Sınav tarihleri ÖSYM sınav sonuçları belli olduktan sonra her üniversite yeterlilik sınav tarihini kendisi duyurur. Genellikle Eylül ayının 2. haftası ile Ekim ayının  2. haftası arasında yapılır.
Adaylar “proficiency” formatında yapılan düzey belirleme sınav sonuçlarına ve girecekleri yeterlilik sınavının türüne göre gruplara yerleştirilir.
Programın genel içeriğini adayların kazandıkları üniversitede uygulanan “yeterlilik sınavı” tipinde, uygun içerikli konular, alıştırmalar ve testler, yeterlilik sınavı dengi test çözüm çalışmalarına ek olarak da özgün YES NETWORK malzemesi oluşturmaktadır.
Ayrıca ders dışı saatlerde de her kursiyerin bilgisayar ortamında  dilediği kadar test çözme ve özel çalışma yapma olanağı sağlanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra eğitim danışmanlarımızla, sınav ve performans değerlendirme görüşmeleri, eğitim programı boyunca öğrencinin kendini ölçmesi ve eksikliklerini  gidermesi  açısından programı destekleyici şekilde planlanmıştır.

 

PROFICIENCY Ders İçeriği (Müfredat)
(Dil Yeterlilik Sınavı / Hazırlık Atlama Sınavı)

HER OKUL İÇİN AYRI HAZIRLIK PROGRAMI UYGULANMAKTADIR.

  Dilbilgisi çalışmaları %20
  Kelime çalışmaları %20
  Her okula göre sınav çalışmaları %40
  Test teknikleri %20

 

  • Tüm Eğitim Materyali ücretsizdir.
  • Tüm bölümler boyunca test teknikleri öğretilmektedir.
  • Tüm öğrenciler kaçırdıkları derslerin tekrarını ücretsiz alırlar.
  • Eğitim sonunda tüm öğrencilerimiz katılım sertifikası almaya hak kazanırlar.

 

Öncesi
Bu eğitim daha önce 100 kez verildi

İkbal Demirönal

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular

Sorulmuş hiç soru yok.