PROJE YÖNETİMİ PRENSİPLERİ

Eğitim Başlangıcı: 15 Eylül 2014
Yer: İstanbul
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi Başlangıç
Orta
Bireysel Gelişim
Kişisel Gelişim
Proje Yönetimi
Uzmanlık Eğtimleri
750,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

EĞİTİMİN KAPSAMI  

Yapılan araştırmalar yürütülen çok sayıda projenin başarılı olmadığını ve bunun önemli mali kayıplara yol açtığını göstermektedir. Oysa, projeler doğru yönetildiği zaman başarısızlık nedenlerin çoğu ortadan kaldırılmakta, proje yönetimi becerilerini artırmaya ve süreç geliştirmeye akıllıca yatırım yapan kurumlarda projeler zamanında başarıyla tamamlanabilmektedir.

ABD’deki Project Management Institute (PMI) standartları temelinde geliştirilmiş olan eğitim programı, proje yönetimi temel süreçlerinin, bilgi alanlarının ve proje yönetimi için gerekli temel yöntem ve tekniklerin öğretilmesini amaçlamaktadır.

Eğitim sırasında projeler ve proje yönetimi ile ilgili standartlara ve temel kavramlara, proje planlamasına, maliyet planlama ve bütçelemesine, risk yönetimi süreçlerine, proje sürecinde kapsam değişikliği yönetimine, projelerin zaman, kaynak ve maliyet yönetimine ve  elde edilen proje değeri / kazanılan değer analizine yer verilmektedir.

Eğitim metodolojik bilginin ve proje yönetim deneyiminin aktarılması yanı sıra, örnek projeler temelinde grup çalışmaları ile desteklenen bir çalıştay formatında sunulmaktadır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

· Giriş
· Proje Yönetiminde Standartlar
·  Temel Kavramlar
·  Projelerin organizasyonu
·  Projelerin Oluşumu / Teklif ve Onay
·  Projeyi Başlatma Süreci
·  Projeyi Planlama Süreci
o    Proje Tanımlama Dökümanı (PDD)
o    İş Ayrışım Yapısı – Work Breakdown Structure (WBS)
o    Proje Zaman ve Kaynak Yönetımı
o    Proje Maliyet Yönetimi
o    Proje Kalite Yönetimi
o    Proje Risk Yönetimi
o    Proje Planının Tamamlanması
· Proje Uygulaması
– Proje Kontrolü
· Proje Kapanışı Süreci
· Faydalı Bilgiler ve Referanslar
· Değerlendirme ve Kapanış

 

DETAYLAR

  • Eğitimler 5 katılımcının kayıt yaptırması durumunda düzenlenmektedir.
  • Makro eğitim tarihini değiştirme hakkını saklı tutar. Bu durum eğitim tarihinden en az bir hafta önce kayıt yaptıranlara duyurulur ve ödenen katılım ücretinin tamamı iade edilir.
  • Eğitim dosyaları ve dokümantasyonu Makro tarafından hazırlanmaktadır.
  • Eğitim programı sonunda katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilir.

 

Makro Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Ltd.Şti.

Eğitim Mah. Asil Sok. Avrasya İş Merkezi No:14/31 Hasanpaşa/Kadıköy
0216 336 88 00  / www.makroegitim.com 

 

 

Kontenjan
12 kişi
Eğitimin Yeri
Green Park Otel, Bostancı (Ulaşım)
Oturumlar
15 Eylül 2014 Saat: 09:30     Süre: 8 saat
16 Eylül 2014 Saat: 09:30     Süre: 8 saat

Ahmet N. Taşpınar, PMP, REP

Ahmet N. Taşpınar'ın ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde birçok projenin yürütülmesinde ve yönetim bilgi sistemleri geliştirilmesinde 40 yılı aşkın bir deneyimi vardır. Mobil Oil, IBM, Raytheon Engineers, ARAMCO, British Petroleum, AT&T ve Pacific Gas & Electric firmalarında uzman ve yönetici olarak görev alan Taşpınar, halen SAME (Society of American Military Engineers) Üniversitesi’nde ABD Silahlı Kuvvetleri mensupları ile onlarla çalışan tedarikci, taşeron ve danışmanlara Proje Yönetimi Prensipleri ve PMP Sertifikasyon Sınavı eğitimleri vermektedir. Taşpınar 1977’den beri Project Management Institute’ın (PMI) üyesidir. Bu kuruluşun Kuzey California Bölümü baskanı, çeşitli bölümlerinde kurucu ve yönetici ve uluslararası komitelerinde üye ve başkan olarak görevler üstlenmiştir. 1992’de PMI Kuzey California Bölümü’nün verdiği Yılın Adamı Ödülü’nü (Wally Kruse), 1996’da da PMI Seçkin Hizmet Ödülü’nü kazanmıştır. Robert Kolej İnşaat Mühendisliği bölümünden lisans, Harvard Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden MS, Northeastern Üniversitesi’nden de MBA diplomaları bulunan Taşpınar 1991'de Certified Project Management Professional (PMP), 1999'da PMI’in Kayıtlı Eğitim Sunucusu Registered Education Provider (REP) olmuştur. ABD, Meksika ve Türkiye’de enerji, bilgi teknolojisi, telekomünikasyon, ulaştırma, finans, imalat ve inşaat gibi değişik sektörlerde firmalara proje yönetimi ile ilgili eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Taşpınar'ın sunduğu kurslar arasında Proje Yönetimi Prensipleri, PMP Sertifikasyon Sınavı'na Hazırlık, Proje Planlama ve Kontrolü, Proje Ofisi Kurma ve Proje Yönetimiyle Stratejik Planlama gibi konular bulunmaktadır. Taşpınar ayrıca ABD, Meksika ve Türkiye'deki tecrübeleri temelinde geliştirdiği "Project Management Maturity Measurement" adlı kıyaslama araştırmasıyla, bir kuruluşun projelerini yönetirken kullandığı metod ve süreçlerin yeterliliğini ölçerek sürekli iyileştirme programları geliştirmeyi hedefleyen bir calışmayı müşterilerin hizmetine açmış bulunmaktadır. Taşpınar'ın kuruma özel proje yönetimi eğitimleri sunduğu firmalar arasında Aksa, Alcatel, Arçelik, Aselsan, Autoliv, Avea, Bayer, Bosch, BP Petrolleri, Cargill, Coca Cola Eurasia, Coca Cola Şişeleme, Commercial Union, Corning Kablo, Cybersoft, Dışbank, EnerjiSa, Enka, Erdemir, Finanbank, FNNS, Global Bilgi, Havelsan, İMKB, JTI, Kent Gıda, KoçNet, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Koç Sistem, Lipman, Mercedes, Microsoft, Mey İçki, Opet, Oyakbank, Philip Morris, Sabancı Holding, Schneider Electric, Siemens, Siemens Business Services, STFA, Superonline, TAV, TEB, Temsa, TMSF, Turk Nokta Net, Turkcell, Vestel, Vodafone, Yapı ve Kredi Bankası sayılabilir. Bu eğitimlerde katılımcı memnuniyeti yüksek düzeyde oluşmuştur.

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular

Sorulmuş hiç soru yok.