Satışta Tahsilat Becerisi Telefonda Başarı

Eğitim Tarihi: 26 Mayıs 2014
Yer: İstanbul
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi Başlangıç
İleri
Orta
Bireysel Gelişim
İnsan Kaynakları
Kişisel Gelişim
Teknik Eğitimler
425,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

AMAÇ:

Özellikle zaman zaman yaşanan kriz ve resesyon dönemlerinde, önemi bir kez daha anlaşılan, başta KOBİ işletmeler olmak üzere tüm işletmelerin en önemli sorunlarının başında ürettikleri ve sattıkları ürünlerin parasını tahsil etmek gelmektedir. Bu gibi dönemde işlerin daralmasıyla birlikte, müşteri seçimi ve istihbaratı konusunda biraz daha serbest davranan işletmeler, mal teslimatı ya da hizmetin gerçekleşmesinin ardından ciddi bir tahsilât sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Tahsilâtın gerek kurumsal gerekse de bireysel olarak yapılması esnasında, müşteriyi tanıma, analiz etme ve tahsilatı alma konusunda ikna gibi konular büyük bir önem kazanmaktadır. Bu nedenle ilgili eğitimde tahsilâtta sorun yaşamak adına, öncelikle müşteri istihbaratı ve sonrasında yaşanan problemleri en aza indirerek katılımcıların tahsilat konusunda beceri kazanması amaçlanmaktadır.

İçerik:

Müşteriye Yaklaşım

 • Dinleme Becerisi ve Dinleme Tipleri
 • İkna ve Müşteri Tanıma
 • Ben Hangi tip satışçıyım? (TEST)

Müşteri ve Telefon görüşmesi

 • Bazı telefon kuralları ve adabı
 • Zor müşteri ile başa çıkma
 • Müşterinin “Doğru Müşteri” olup olmadığını Belirleyeceğimiz Kriterler
 • Müşterinin Güven Unsurları
 • 3 önemli müşteri tipi ve davranışlarımız

Tahsilat Başarısı

 • Tahsilat başarısına etki eden faktörler
 • Tahsilat öncesinden müşteriyi hazırlama
 • Tahsilatın zor duruma düşmesi ve müşterinin olası ertelemeleri

Uygulama

Tahsilat konusunda telefon ve yüzyüze yapılan görüşmelerin canlandırılması

Eğitmen: Hakan Ömer Gider

Hakan Ömer Gider, “Satışçının Antrenman Notları, Satış Bir Çocuk Oyunudur, Nasıl Satış?” isimli kitapların yazarı, satış ve pazarlama danışmanı ve satış eğitimcisidir. Lisansını Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Üretim Yönetimi ve Pazarlama Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. Halen St. Clements Universitesi’nde Endüstri Psikolojisi üzerine doktora yapmaktadır.

Profesyonel kariyerinde Etsu, TURYAP, CNR Fuarcılık, Hisar Çatal Kaşık şirketlerinde çalışmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Arel Üniversitesi gibi saygın kurumlarda Satış Yönetimi, Müzakere Teknikleri ve Perakendecilik Yönetimi konularında dersler vermiştir. 2004 yılından bu yana KOSGEB Danışman Havuzu’nda yer almaktadır. Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu (TEGEP) üyesidir.

Expo Channel’da “Expo İşletme” isimli iş dünyası programını hazırlayıp sundu. Çeşitli internet sitelerinde, gazete ve dergilerde satış ve pazarlama konusunda köşe yazıları yayımlanmaktadır. Hakan Ömer Gider evli, bir kız babası ve İstanbul’da yaşıyor. En sevdiği hobisi senaryo yazmaktır.

Kontenjan
20 kişi
Eğitimin Yeri
Caferağa Mah. Albay Faik Sözdener Cad. No:31 34710 Kadıköy - İstanbul / Türkiye (Ulaşım)
Eğitim Zamanı
26 Mayıs 2014 Saat: 09:45     Süre: 7 saat 30 dakika
Öncesi
Bu eğitim daha önce 11 kez verildi

Tansu Cesurtürk

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular

Sorulmuş hiç soru yok.