T.C. Ekonomi Bakanlığı Yüzde 70 Destekli Tedarik Zinciri Sertifika Programı

Eğitim Başlangıcı: 21 Kasım 2014
Yer: İstanbul
Türü Seviye Kategori Ücret
Sınıf Eğitimi Başlangıç
İleri
Orta
Lojistik
Satınalma
1.480,00 TL + KDV
GENEL BAKIŞ
EĞİTMENLER
YORUMLAR
SORU SOR

Tedarik_zinciri_500rev

Tedarik Zinciri Yönetimi Sertifika Programı

21-22, 28-29 Kasım 2014
Süre: 4 Gün – Saat: 09:00-17:00
Bu bir Devlet Destekli Eğitimdir.

Günümüzde firmaların büyümesi ve rekabet gücünün arttırılması kalite, maliyet ve teslimat performanslarının yüksek seviyede tutulması ille mümkün olmaktadır. Tedarik Zinciri Yönetimi Sertifika Programı tedarikçi yönetimi sürecinin tedarikçiden müşteriye kadar olan süreci etkin bir biçimde ele almaktadır.

Amaç:

Tedarik Zinciri Yönetimi kavramları; tedarikçileri, depoları, imalatçıları ve dağıtıcıları etkin bir biçimde birleştirip maliyetleri en aza indirerek hizmet ihtiyaçlarının karşılanması sağlamaktadır. Tedarik zinciri yönetimi unsurları ve bu unsurların yönetimi hakkında kapsamlı bilgi sahibi olunması için örneklemelere ve uygulamalara ihtiyaç vardır. Bu sebeple Tedarik Zinciri Yönetimi Sertifika Programı zengin içerik ve uygulamalar ile hazırlanmıştır.

İçerik:

Modül 1: Tedarik Zinciri Yönetimine Giriş
• Temel Kavramlar ve Tedarik Zinciri Yönetiminin Bileşenleri
• Tedarik Zinciri Yönetiminin Tarihsel Gelişimi
• Tedarik Zinciri Yönetiminin Geleceği

Modül 2: Tedarik Zinciri Yönetimi
• Tedarik Zinciri Yönetimi Stratejileri Oluşturma
• Tedarik Zincirinin Oluşturulması
• Tedarikçi Yönetimi
• Talep Yönetimi
• Performans Ölçümü

Modül 3: Tedarik Zinciri Organizasyonu
• Organizasyon Modelleri
• Organizasyon Birimleri ve Rolleri

Kimler Katılmalı?

Lojistik, Satın Alma, Planlama, Depo, Dağıtım,imalat bölümlerinde çalışan veya çalışacak olan mühendisler, uzmanlar, şefler ve sorumlular ile kendisini bu konuda geliştirmek isteyenler.

Yöntem:

Katılımcılar sayısına göre eğitimin başında 2 veya daha fazla takıma ayrılmaktadır. Teorik bilginin aktarımına paralel olarak eğitim boyunca sürekli olarak uygulamalarla konular pekiştirilmektedir. Eğitim sırasında oluşturulan takımların uygulamalardaki başarıları eğitmen tarafından puanlanarak; rekabet içinde dinamik bir öğrenme atmosferi yaratılmaktadır.

Eğitim başında ve sonunda gerçekleştirilen çoktan seçmeli sınavlar yardımı ile bilgi seviyelerindeki artış ölçülmektedir. Sonuç olarak katılımcıların eğitim sırasındaki performansları ile sınav sonucunda elde ettikleri başarı seviyesi dikkate alınarak, toplam başarı puanı oluşturulmaktadır.

Kontenjan
20 kişi
Eğitimin Yeri
Green Park Otel, Pendik (Ulaşım)
Oturumlar
21 Kasım 2014 Saat: 10:00     Süre: 7 saat
22 Kasım 2014 Saat: 10:00     Süre: 7 saat
28 Kasım 2014 Saat: 10:00     Süre: 7 saat
29 Kasım 2014 Saat: 10:00     Süre: 7 saat
Öncesi
Bu eğitim daha önce 10 kez verildi

Bülent Yaman

1963 yılında İzmir’de doğmuş ilk ve orta öğrenimini Balıkesir ve İstanbul'da tamamlamıştır. 1982 yılında başladığı üniversite öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Metalurji Mühendisliği Bölümü'nde tamamlayarak 1986 yılında Metalurji Mühendisliği diploması alarak mezun olmuştur. Kalıphane Şefi, Tedarikçi Geliştirme ve Maliyet Analiz Şefi, ticari araçların gösterge panellerini ve plastik ve poliüretan iç giydirme parçalarını üreten bir kurumda Üretim, Ar-Ge ve Kalite bölümlerinde üst düzey yöneticilik ve otomotiv sektöründe, Üretim’den Tasarım’a kadar her bölümde görev yapmıştır. Bu aşamada Ar-Ge projelerinin yönetimi, kalite güvence faaliyetlerinin yürütülmesi ile ilgilenen departmanların yöneticiliğini yaptı ve çalıştığı firmaların ISO 9000 ve TS 16949, ISO 14001 Yönetim Sistemlerinin kurulması sürecinde liderlik yaptı. ISO 9000 kalite güvence sistemi, TS 16949 Kalite Güvence sistemi, Core Tools, kalite sistem denetçisi, yöneticiler için sunuş teknikleri, takım çalışması sistemi, kalite teknikleri, üretim teknolojileri konularında çok sayıda eğitim almış ve vermiştir. 2005 yılında kendi danışmanlık şirketini kurmuş ve çok sayıda şirkete yönetim, verimlilik, ISO 9000, TS 6949 kalite güvence sistemlerinin ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinin kurulması, toplam kalite, FMEA, SPC, MSA, PPAP ve APQP, Kaizen, Problem Çözme Teknikleri, yalın üretim, proje yönetimi süreci konularında danışmanlık ve eğitim hizmeti vermiştir. ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 Baş Denetçisi olan Bülent YAMAN 2011 yılında InoTec ailesine katılmıştır. İyi derecede İngilizce bilen Yaman, evli ve bir çocuk babasıdır.

Hamit Karadağ

1963 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Tesviye Öğretmenliği bölümüne girmiş ve 1986 yılında mezun olmuştur. 1994 yılında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Metal İşleri bölümünde master eğitimini tamamlamıştır. 1986-1993 yılları arasında Teknik Öğretmen olarak görev yapan Karadağ, 1993 yılında özel sektöre adım atmıştır. Otomotiv sektöründeki çeşitli ana ve yan sanayi kuruluşlarında Ekip Şefi, Kalite Animatörü, Yan sanayi Değerlendirme Sorumlusu, Kalite Güvence Müdürü, Proje Lideri ve İşletme Müdürü olarak görev yapmıştır. Bir çok kurumda ISO 9001, ISO/TS 16949 Kalite Yönetim Sistemleri yapılandırma, İstatistiksel Proses Kontrol Uygulamaları, Toplam Kalite Yönetimi, Toplam Üretken Bakım ve Süreç İyileştirme konularında Yönetim Danışmanlığı, APQP, PPAP, SPC, FMEA, MSA, İşletmelerde Modern Yönetim ve Liderlik, Toplam Kalite Yönetimi, ISO 9001 KYS, ISO 19011 İç Tetkikçi, Geometrik Ölçülendirme ve Toleranslandırma, Eğitimde Toplam kalite yönetimi, ISO/TS 16949 KYS ve İç Denetçi, 5S, Toplam Üretken Bakım (TPM), Otonom Bakım, Kalite Maliyetleri, Otomotiv Sektörü Müşteri Özel İstekleri, Süreç Yönetimi ve İyileştirmeleri konularında eğitim vermiştir. Toplumsal sorumluluk bilinci kapsamında,1998 yılında Türkiye Kalite Derneğinin Bursa Şubesi kuruluş çalışmalarında aktif rol oynamış ve şubenin kurucu üyesi olarak görev almıştır. Daha sonra üç dönem Şube yönetiminde yer alarak 2005 yılına kadar Toplam Kalite Yönetimi ve EFQM konusunda tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini yürütmüştür. Yine 1998 yılında Bursa da KalDer adına Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi isimli ilk paneli organize etmiş Özel sektör, Üniversite ve Orta öğretim kurumlarını aynı platformda buluşturarak konunun tartışılmasını sağlamıştır. KalDer Bursa şubesinde Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları konusunda bir çalışma grubunun oluşturulmasını sağlamış ve bu bilincin yaygınlaştırılması için gönüllü olarak seminerler ve eğitimler vermiştir. 2010 yılında InoTec ailesine katılan Karadağ, eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir. IRCA Kayıtlı ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçisidir. Fransızca ve İngilizce dillerini bilmektedir.

Bu eğitime henüz yorum yapılmamıştır.

Daha Önceden Sorulan Sorular

Sorulmuş hiç soru yok.